22/02/2019
6 grudnia w środę członkowie Leo Club Szczecin 2016 zorganizowali klimatyczny świąteczny wieczór z muzyką, dekorowaniem bombek i pierniczków.... więcej
06/12/2017
LEO Club Szczecin 2016 angażuje się w promowanie badań kontrolnych 21 października 2017 r. królował u nas kolor różowy - tego dnia odbył się w... więcej
21/10/2017
W niedzielę 1 października br. mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystym otwarciu Domu Kota w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej... więcej
01/10/2017
Czerwcowa loteria fantowa zorganizowana przez nasz klub oficjalnie zakończyła się sukcesem! Zebrane podczas niej środki pozwoliły na zrealizowanie... więcej
31/07/2017
W jeden z czerwcowych weekendów na turnieju ju jitsu Alsecco Cup 5 odbyła się zbiórka charytatywna na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej... więcej
30/06/2017
Jest nam niezwykle miło ogłosić, że udało nam się uzyskać wyróżnienie w konkursie "Jackowa paczka" organizowanym przez LC Kraków Stare Miasto. Nagrodą... więcej
23/04/2017
W sobotę 1 października 2016 roku szczecińskie Kluby Lions świętowały wielkie wydarzenie! W Willi West Ende w Szczecinie - siedzibie LC Szczecin Jantar... więcej
01/10/2016

Koncert "Mam marzenie"

Z przyjemnością i radością infromuję, że piątkowy Charytatywny Koncert Karnawalowy "Mam marzenie" młodych Leo był bardzo sympatycznym wydarzeniem, który zgromadził (wg moich obliczeń) ok. 80 osób (w tym dzieci). Koncert odbył się w Centrum Kultury Stara Rzeźnia w Szczecinie.

Leo zbierali pieniądze na spełnienie marzenia Gabrysi - 6-letniej, bardzo chorej Marzycielki. Gabrysia marzy o wyjeździe do ciepłych krajów razem ze swoimi rodzicami.
Miejsce koncertu -  sala w Starej Rzeźni (udostepniona nieodpłatnie przez Laurę Hołowacz - Prezes CSL, wraz z obsługą) jest świetnym miejscem na kameralne wydarzenia, która może pomieścić nawet 180 osób.
Koncert rozpoczął sie od uczczenia minutą ciszy pmięci Jana Olszewskiego. Prezydent Klubu Leo - Gabriela Bączkowska powitała gości, a nastepnie przekazała głos osobie z Fundacji Mam marzenie, która opowiedziała o działaniach i przedstawiła Marzycielke Gabrysię. Na scenie zaprezentowały się młode, utalentowane muzycznie i tanecznie osoby ze szczecińskich szkół. Mogliśmy posłuchać utworów jazzowych, rockowych, wyspiewanych po polsku i  angielsku. .Wystąpiili:

1. Laura Dobrowolska – Mela Koteluk „Wielkie Nieba”

2. Wiktoria Jelińska- Maanam „ Lipstick on the Glass”

3. Trio fortepinowo-skrzypcowo-wokalne „ Major Third”

1.      „The way you look tonight” Jerome Kern i Dorothy Fields,

2.      „ I cant give you anything but love” Jimmie McHug i Dorothy Fields.

4. Duet skrzypcowy: Mila Kreft-Sietnicka oraz Basia Karbownik,

1.      Just the way you are - Bruno Mars,

2.      7 years - Lucasa grahama,

3.      Cant help falling In love- Elvisa Presleya,

Świetnym wystepem tanecznym był także występ duetu dziewcząt z Disco Definition - Dance Studio. I tak było w pierwszej części. Po przerwie, przed kolejną porcją muzyki, odbył sie qiuiz wiedzy nt. karnawału (wcale nie taki prosty!). W konkursie mogli brać udział wszyscy widzowie, ale odpowiadała osoba, która jako pierwsza zgłaszała swój wybór prawidłowej odpowiedzi. Konkurs wygrał kolega Paweł z LC Szczecin Rainbow Bridge, ale przekazał wygrana płytę Chodakowskiej (z jej autografem) uczestniczce Beacie, która jako kolejna osoba miała największą liczbe punktów.

W drugiej części na scenie poajwił się trzyosobowy zespół młodych muzyków - Marcin Zienkiewicz, Anna Muzyka oraz Marcin Tomalak. Marcin od niedawna mieszka w Szczecinie, natomiast Ania i Michał specjalnie przyjechali do Szczecina z Kalisza, aby zagrać dla gości oraz Gabrysi. Występ był bardzo dynamiczny, świetnie śpiewali. Od mamy Marcina wiem, że młodzi sami wybierają sobie utwory, aranżują je i grają. Zaprezentowali:

1.      Na szerokie wody- Mrozu,

2.      Autobus - Oksana Predko,

3.      Ty druha we mnie masz - z filmu toy story,

4.      Knocking on the heavens door – Bob Dylan

Koncert prowadził zaprzyjażniony z Leo licealista Michał, który z humorem i uśmiechem zapowiadał kolejnych artystów, prowadził quiz, zapraszał widzów do zabawy. Na koniec wreczył nagrody dla Króla i Królowej Koncertu, którzy zostali wybrani za swoja aktywność w czasie koncertu. Otrzymali prawdziwe maski weneckie, przywiezione przez jedna z Leo z Wenecji.
Zarówno przed koncertem, jak i w czasie przerwy można była zakupić kawę, herbatę oraz własnorecznie upieczone przez Leo ciasta (bardzo smaczne). Można było także zakupić weneckie maski karnawałowe, udekorowane przez zaprzyjaznioną drużynę harcerzy.
Młodzi Leo  obsługiwali szatnię, kierowali "ruchem gości", sprzedawali ciasta, czuwali nad organizacją (łacznie 8 Leo i 6 kandydatów). Wszyscy zaprzyjaźnieni artyści wystepowali dla Gabrysi na zaproszenie Leo z wielką radościa i przyjemnością.
Koncert był naprawdę fajnym wydarzeniem. Było wielu przedstawicieli Klubów Lions - LC Szczecin Jantar, LC Szczecin Rainbow Bridge, LC Szczecin Magnolia, BC Gryf - w tym Przewodniczący Regionu Krzysztof Biedulski.

Leo Zebrali ok 2.500 zł. Kwotę tę przekażą Marzycielce Gabrysi.

Maria Czerniecka
LC Szczecin Jantar